ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6332225
*
nr 633 2225
Spegel
SMF, höjd: 115
Utrop:
100 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2010
kl 18:43:15
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/4 16:51:44
1
500 kr
5/4 10:11:30
2
300 kr
5/4 10:11:56
2
500 kr
5/4 10:12:28
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smf spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 633 2225
Spegel
SMF, höjd: 115
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
4/4 16:51:44 | 1 | 500 kr |
5/4 10:11:30 | 2 | 300 kr |
5/4 10:11:56 | 2 | 500 kr |
5/4 10:12:28 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: smf spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53